Chemex – ciekawy sposób parzenia kawy na odchudzanie

jakie tabletki na odchudzanieChemex jest uwodzicielski kawałkiem szkła. Ukształtowany w ciało kobiety, aparat do parzenia kawy został zaprojektowany w 1941 roku przez chemika, który miał słabość zarówno do sprzętu laboratoryjnego jak i projektów Bauhaus. Ponad 70 lat później , odważny kapitalista Tony Conrad trzyma czule jedno z nich podczas odpoczynku w jednej z kawiarni Blue Bottle. ” Jest tu Panamska Gejsza za którą szaleje” powiedział Conrad, uzbrojony w kaszmirową bluże i wełnianą marynarkę mówiąc o tej pochodzącej z tylko jednego miejsca, która kosztuję pona 100$ za funt. ”

Chemex – powrót na rynek

Chemex powrócił na rynek dzięki obsesji Blue Bottle’s na punkcie stylowych “lejących” metod parzenia, w których barista cierpliwie i dokładnie leje wodę na zmieloną kawę ( co może trwać bardzo długo dla kawowych nałogowców ). Conrad, inwestor w True Ventures opisuje się jako zreformowaną osobę pijącą kawę – taką, która “używała tyle mleka, że właściwie zabijała smak pitej kawy”. Odkąd odkrył ona Blue Bottle nosi ze sobą własne przybory do parzenia kawy w samolotach. ” Zdałem sobie sprawę, że mogę nosić przy sobie własne narzędzia do mielenia i mielić swoje fasolki prosząc tylko o gorącą wodę.” Wierzy on, że jego osobiste nawrócenie na kawę Trzeciej Fali może przejść na wszystkich ludzi, jeżeli zleci się to odpowiedniemu sprzedawcy.

Sprzedawcą którego obstawia jest Kawa Blue Bottle, która ma teraz 45 milionów dolarów zapasowego kapitału. James Freeman otworzył Blue Bottle ponad dekadę temu na farmie Berkeley Farmer’s Market w Kalifornii. Przez lata, Freemen był znany jako cukierkowaty Steve Jobs. Jego kawiarnię są fizyczną manifestacją jego podejścia do życia. Odnosi się to niebieskiego w logo swojej marki “kolor Pantone 2995C”. Ciastka jakie oferuje jego kawiarnia nie są cukrowymi słodyczami ale cennymi kawałkami : szafran w ciastku lub koper włoski w kruchym cieście. Uważa Blue Bottle’s Rwanda Kirezi i Burundi Twese Twoterimbere nie za coś tylko do picia, ale ważne doświadczenie. Opisując jak wiele filiżanek kawy codziennie wypija, Freemen powiedział mi ” Lubię myśleć o tym jak o piciu szampana na przyjęciu, gdy gospodarz cały czas uzupełnia twój kieliszek i kiedy ktoś na końcu zapyta Cię, “Ile szklanek wypiłeś?” odpowiadasz “Tylko jedną!”.